DO NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH
DLA DZIECI
KUP TERAZ ! KREATYWNE
KARTY

JAK GRAĆ?

Ten zestaw zawiera 50 kart w 8 kategoriach i kolorach. 
Możesz je dowolnie wykorzystywać tworząc kolejne treści, co sprawia, że zabawa nie ma końca.
Twoja kreatywność to podstawa. Jest nawet ważniejsza niż dobra znajomość języka obcego.
Przestrzegaj jednak kilku zasad:

UCZ CAŁYCH FRAZ

Jeśli widzisz obrazek „MAMA” – wykorzystaj go jako: Moja mama lub z moją mamą.
Jeśli widzisz obrazek „JEŚĆ” – wykorzystaj go jako: Ja jem…, My jemy… , Moja mama je…,
a nawet Ja lubię jeść… , Moja mama lubi jeść…

ŁĄCZ KARTY

Gdy dziecko nauczy się frazy Moja mama widząc obrazek „MAMA” oraz frazy Mój tata widząc obrazek „TATA” natychmiast łącz je ze sobą: Moja mama (jedna karta) i mój tata (druga karta). Moja babcia (jedna karta) i mój dziadek (druga karta). Ja jadę (jedna karta) rowerem (druga karta) do szkoły (trzecia karta). Twórz coraz dłuższe zdania i szukaj różnych konfiguracji.

Karty_2
Karty_4

ZMIANA RÓL

Porozkładaj karty w pokoju i nazywając je poproś dziecko o przyniesienie tych właściwych. Potem zróbcie to na odwrót. Twórzcie najpierw pary, potem trójki, a czasem zdania z różnych kategorii. Np. Moja babcia idzie do sklepu (to 3 różne karty). Dziecko znając je na wylot, przyniesie te właściwe. Potem zamieniajcie się – niech gra stanie się pojedynkiem.

UKRYJ GRAMATYKĘ

Dziś możecie mówić: Ja jadę do szkoły (czas teraźniejszy). Ale wraz z wprawą wykorzystajcie inne czasy: Babcia pojechała do sklepu (w czasie przeszłym) albo Chciałbym pojechać do domu (zdanie życzeniowe).

MÓWCIE NA GŁOS

Pokazując karty lub prosząc dziecko o przyniesienie kart, mów w języku obcym na głos. Dziecko podając karty niech robi to samo. Zamiana ról wymusza mówienie, co po kilku próbach stanie się zupełnie naturalne.

CEL GRY

Zadaniem tej gry jest nie tylko zapewnienie dobrej zabawy, ale przede wszystkim aktywna nauka mówienia w języku obcym. Bądźcie kreatywni, budujcie historie i korzystajcie z kart tak regularnie, jak to się tylko da.

Karty_3

PYTANIA

Dla kogo są przeznaczone Kreatywne Karty?
Dla rodziców, którzy pragną nie tylko zainteresować i uczyć własne dzieci języków obcych, ale również spędzić z nimi długie jesienno-zimowe wieczory w sposób aktywny i kreatywny.

W jaki wieku powinno być dziecko?
Właściwie, jeśli tylko potrafi mówić, może wspólnie z rodzicem korzystać z naszych kart. Nauka za pomocą Kreatywnych Karty to właściwie zabawa na pokazywanie kart, na powtarzanie i na tworzenie zestawów. Z przygotowanych przez siebie kartami sami uczyliśmy nasze dzieci, kiedy te nie miały jeszcze 3 lat.

Jakich języków obcych można uczyć z Kreatywnymi Kartami?
Każdego. Karty są przygotowane w taki sposób, by pasowały do każdego języka. O tym, jaki to będzie język, decyduje rodzic. Jeśli więc zna angielski i chce uczyć tego języka swoje dziecko, zrobi to po angielsku. Jeśli jest to język włoski, będzie uczył włoskiego.

Czy rodzice muszą bardzo dobrze znać język obcy?
Nie. Wystarczą im podstawy znajomości języka obcego. Jeśli więc potrafią porozumiewać się w nim na podstawowym poziomie, mogą dzięki kartom pomóc swoim dzieciom w opanowaniu podstaw. Zabawa kartami sprawia, że również sami rodzice odświeżają znajomość języka obcego, weryfikują swoją wiedzę i uczą się nowych rzeczy. W końcu chcą być wzorem dla swoich pociech.

Czego można faktycznie nauczyć się dzięki Kreatywnym Kartom?
Choć w zestawie jest 50 kart, to jednak ich treść jest tak pomyślana, by można było stworzyć setki jak nie tysiące kombinacji. Dzięki kartom można opanować mówienie w czasie przeszłym, przyszłym, ale też tworzyć pytania, składać zamówienia czy opowiadać na każdy temat, który dotyczy nas i naszego dziecka. Możliwości kart są tak bogate, jak bogata jest kreatywność rodziców.

Jak powstały karty?
Ich pierwsza wersja powstała ponad 10 lat temu. Przez kolejne lata były udoskonalane na bazie własnych doświadczeń i wspólnych zabaw z własnymi dziećmi. Postanowiliśmy nie tylko wybrać najbardziej interesujące i potrzebne obrazki, ale również dopasować do potrzeb nauki różnych języków. Sami testowaliśmy je ucząc się wspólnie aż 3 języków obcych.

KREATYWNE KARTY
DO NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH DLA DZIECI

Dołącz do społeczności ludzi, którzy chcą uczyć się szybciej i sprawniej

Obserwuj mój profil na Instagramie.