• Moją mocną stroną są języki

    … i ich wykorzystanie w biznesie międzynarodowym. Uwielbiam o tym opowiadać.

Krótko o mnie

Łączę świat biznesu oraz języków obcych zmieniając obraz polskiej edukacji. Jestem poliglotą i praktykiem międzynarodowego biznesu, który od 15 lat pracuje w ponad 20 krajach Europy i Azji, wykorzystując na co dzień aż 7 języków obcych.

Jestem też autorem książki „Język obcy w 6 miesięcy” (wkrótce również drugiej: “Języki obce w karierze polskich prezesów, dyplomatów i mistrzów świata”), twórcą bloga mowic.pl oraz Programu Premium – wyjątkowego szkolenia językowego, z którego korzystają prezesi polskich firm, dyrektorzy, aktorzy oraz znani sportowcy. Wspieram ich w nauce angielskiego, niemieckiego, chorwackiego, włoskiego i hiszpańskiego.

Oprócz tego chętnie dzielę się wiedzą ze sceny na licznych konferencjach oraz zamkniętych eventach. Mówienie o językach obcych to moja pasja.

 

Background

POLIGLOTA

Z wykształcenia jestem germanistą, ale moje doświadczenie językowe wynika wprost z codziennej praktyki. Podróżując niemal każdego tygodnia nie tylko zmieniam języki w zależności od kraju, ale często zdarza mi się rozmawiać w 3-4 z nich naprzemiennie, kiedy przy jednym stole siadają ludzie różnych narodowości. Mówię w różnym stopniu w 7 językach ucząc się kolejnych w tak zwanym międzyczasie.

Background

PRAKTYK W BIZNESIE

Na co dzień zarządzam również zespołem kilku dyrektorów, z których każdy jest innej narodowości. Wymaga to elastyczności językowej i utrzymania znajomości języków na wysokim poziomie. Jako 26 latek zostałem dyrektorem na Europę Środkowo-Wschodnią w jednym z niemieckich przedsiębiorstw i musiałem nauczyć się kolejnych języków w ekspresowym tempie. Dzisiaj dzielę się tą wiedzą z innymi.

Background

MÓWCA MOTYWACYJNY

Występuję na wydarzeniach otwartych i zamkniętych (instytucje i firmy) i motywuję do lepszego życia jaką jest wolność językowa. Na własnym przykładzie pokazuję, że obowiązki zawodowe i zwykłe codzienne sprawy nie są przeszkodą w opanowaniu kilku języków obcych. Udowadniam, że nauka może być nie tylko przyjemna, ale również może na zawsze zmienić życie pod względem finansowym i osobistym.

Zanim nauczyłem się mojego pierwszego języka obcego, a był nim niemiecki – minęło 8 szkolnych lat. Na angielski potrzebowałem około 10. Nauka języków obcych więc nie zawsze szła mi dobrze. Dopiero wiele lat póżniej zrozumiałem, że nauka języków powinna wyglądać inaczej. Należy otoczyć się językami i próbować mówić już od pierwszego dnia. Dzisiaj tę wiedzę przekazuję innym.

#NEXTLEVEL

Dołącz do społeczności ludzi, którzy chcą uczyć się szybciej i sprawniej

Obserwuj mój profil na Instagramie.

Chcesz więcej?

Zapisz się do mojego newslettera i otrzymuj unikalne treści oraz porady dotyczące nauki języków, jak również dostęp do limitowanych ofert.